A Liberálisok ma levélben kértek információt arról Tarlós Istvántól, hogy Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő kinek a javaslatára tölt be funkciót a Fővárosi Biztonsági Kft. felügyelőbizottságában.
Mint ismert, a Fidesz, az MSZP és a főpolgármester is jelölhetett tagot a felügyelőbizottságba. A Liberálisok most nemcsak arra kíváncsiak, hogy a három jelölő közül ki javasolta Nógrádi Györgyöt és milyen kvalitásai alapján tette azt, hanem szeretnénk azt is megtudni, hogy a 150 ezer forintos havi díjazásért eddig milyen tevékenységet végzett Nógrádi György a testületben.
A párt ma írásbeli kérdéssel fordult Lázár Jánoshoz is, hogy kiderüljön, áll-e bármilyen foglalkoztatási jogviszonyban Nógrádi a kormánnyal, vagy bármelyik minisztériummal, ill. volt-e nemzetbiztonsági átvilágítása, mert nem lenne jó, ha a biztonságpolitikai szakértő biztonságpolitikai kockázattá válna.
Szabadai Viktor, a Budapesti Választmány elnöke
Leave a Reply