Az már egyértelmű, hogy a kormány a lakáscélú devizahiteleseken kívül senkinek nem nyújt segítséget, de az érthetetlen, hogy miért kell még hátráltatni is azokat, akik saját maguk akarják megoldani helyzetüket és bíróságon akarnak érvényt szerezni igazuknak. A devizahiteles perek ugyanis állnak, mivel a kormány múlt év október 6-án 2015. december 31-ig elrendelte valamennyi ilyen per felfüggesztését.
Fodor Gábor írásbeli kérdést intéz az igazságügy miniszterhez, hogy kiderüljön, mi indokolja a bírósági munka ilyen hosszú felfüggesztését, a polgári peres ügyek leállítását. Ezt korábban azzal indokolta a kormány, hogy meg kell várni az állam és a bankok közti peres eljárások végét, de ezek az ügyek jogerősen már lezárultak tavaly év végén.
Az állam és a hitelintézetek között rekordidő alatt zárultak le jogerősen a perek, mert ezt diktálta a kormány érdeke, hiszen az MNB nyert a forintosításon, az állam a perek után ily módon pénzhez jutott. Ezzel szemben azok az állampolgárok, akik pert indítottak a bankjukkal szemben, minimum másfél évet várnak úgy, hogy közben ügyükben semmiféle előrelépés nincs. A Liberálisok szerint ezt a hosszú szünetet a perekben semmi nem indokolja, ráadásul a várakozással töltött évek alatt a per tárgyát képező autók, ingóságok jelentős értékvesztést szenvednek.
Fodor Gábor várja a választ Trócsányi Lászlótól arra, hogy a kormány szerint mi indokolja a devizás perek több, mint egy éves felfüggesztését, mennyiben szolgálja ez az állampolgárok érdekét és ki vállalja a felelősséget a perek felfüggesztése miatti esetleges pénzügyi kárért.
Amit a kormány jelenleg tesz, az a Liberálisok szerint a jogrendszer megerőszakolása, mely ellentmond a hatalmi ágak szétválasztásának és önhatalmú beavatkozás az igazságszolgáltatásba.
Leave a Reply