Miért van szüksége Magyarországnak egy olyan új, átfogó külpolitikai stratégiára, amely helyreállítja az ország nyugati orientációját és visszaszerzi hazánk nemzetközi tekintélyét? Mik a mai magyar külpolitika legnagyobb kihívásai? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szent-Iványi István külpolitikai szakértő „Quo vadis Hungaria” (magyarul: Magyarként Európában) című könyvében.
A novemberben megjelent kötet bemutatóján Jeszenszky Géza korábbi külügyminiszter egy ellenzéki külpolitikai manifesztumként jellemezte a könyvet, amely olvasmányosan, élvezhetően, minden nehézkes, tudományos megfogalmazástól mentesen mutatja be, mi történik a világban, és az hogyan hat ránk, magyar emberekre, hogy mi a legrosszabb a mai külpolitikában, és hogyan lehetne azon változtatni.
Arató Krisztina történész, politológus szerint a könyv gördülékenyen, személyes hangvételben, hitelesen mutatja be Magyarország nemzetközi kapcsolatait, amely visszaigazolja, hogy a szerző nem csak jól ír a magyar külpolitikáról, de jól is csinálná, például egy árnyékkormány külügyminisztereként.
Szent-Iványi István szerint a „Magyarként Európában” egy olyan könyv, amire a pályája kezdetén neki is nagy szüksége lett volna, és amely nem csak a külpolitikában járatos, de a politika iránt érdeklődő olvasókat egyaránt érdekelheti. A Republikon Intézet szervezésében megrendezett kerekasztal-beszélgetésen a könyv kapcsán vitázó szakértők egyöntetűen egyetértettek abban, hogy a magyar társadalomnak nagy szüksége volt egy olyan hiánypótló kötetre, mint a „Quo vadis Hungaria”.
A könyv már kapható a Libri csoport könyvesboltjaiban!