A magyar közoktatás napja azért jött létre 1991-ben, hogy legyen egy nap a költségvetés elfogadása előtt, amikor az oktatók felhívhatják a döntéshozók figyelmét problémáikra. Ez ma részben teljesül, hiszen a pedagógusok elmondják mit szeretnének. De ezt nem kerekasztal mellett, hanem az utcán kell megtenniük.
Az elmúlt 4 évben a Fidesz-kormány államosította az iskolákat és a tankönyvpiacot, létrehozta a KLIK-et, leszállította a tankötelezettségi korhatárt, megszüntette a kistérségi társaságokat, visszasorolta a pedagógusokat, létrehozta a pedagósuskart, központosította a szakmai felügyeletet, bevezette a felsőoktatási tandíjat, miniszteri szintre emelte az iskolaigazgatók kinevezési jogát, bevezette a röghözkötés intézményét, felszámolta a felsőoktatás autonómiáját, bevezette a kötelező hit- és erkölcstant és a mindennapos testnevelést a feltételek biztosítása nélkül.
A Fidesz-kormány intézkedéseinek következménye elvágyódó fiatalok, a diákok romló kompetenciája, csökkenő sikeres nyelvvizsgaszám, rossz minőségű tankönyvek. pénznyelő KLIK, megfélemlített pedagógusok, növekvő esélyegyenlőtlenség, lemorzsolódás a felsőoktatásban, felszámolt autonómia. És aki azt gondolta, hogy a Fidesz-kormány már minden rosszat elkövetett, amit lehetett a közoktatás ellen, az most, a költségvetés előterjesztésénél szembesülhetett azzal, hogy a rombolásnak nincs vége.
A Fidesz szándékosan építi le a magyar oktatási rendszert. A központosítás célja engedelmes alattvalók nevelése tudatos magyar állampolgárok helyett. A magyar közoktatás napján mindezekért nincs mit ünnepelni. Támogatjuk a Pedagógusok Szakszervezetének mai megmozdulását és csatlakozunk minden olyan törekvéshez, amely a diákok és oktatóinak helyzetét kívánja javítani a kormány intézkedéseivel szemben.
Leave a Reply