Az Emberi Erőforrások Minisztériumának Válságminisztériummá való átnevezését javasolja Bősz Anett, a Liberálisok országgyűlési képviselője. A politikus szerint, Kásler Miklós alkalmatlanságának bizonyítéka a Fidesz új költségvetési tervezete, melynek alapján a miniszter képtelen megküzdeni az olyan ágazatok megfelelő finanszírozásáért és hatékony strukturális átalakításáért, mint az egészségügy, az oktatás vagy a szociális ágazat. Emiatt az ott dolgozóknak emberfölötti teljesítményt kell nyújtaniuk, hogy valahogyan életben tartsák a rendszert.
Az egészség, a szolidaritás, az emberség, a kiművelt emberfők az Orbán-kormánynak nem számítanak, emiatt egy lépésképtelen, lomha, feladatait évek óta ellátni képtelen monstrumban tömörítették össze azokat a területeket, ahol az ember állna a középpontban. A magyarok egészségben eltöltött éveinek száma a gazdasági fejlettségi szintünkhöz mérten is alacsony. Az oktatási rendszerünk regionális szinten is a legrosszabbul teljesítők közt van. A kilakoltatott családok és az otthonápolók történetei mutatják leginkább, hogy ahol az emberségre és a szükségmegoldásra az 5 százalékos GDP-növekedésből nem jut, ott a társadalomszervező súlyos hibákat vét. Önálló minisztériumokat kellene létrehozni az oktatásnak, az egészségügynek, valamint a szociális ágazatnak.
Ha a NER kárvallottjainak szemszögéből nézzük, a fentiek nem pusztán hibák, hanem kifejezetten bűnök, amikért az Emberi Erőforrások minisztere a felelős.
Nevezzük át Válságminisztériumra az Emmi-t! – Kásler Miklós alkalmatlanságának bizonyítéka a Fidesz új költségvetési tervezete: Felháborító, hogy a majdnem 5 százalékos gazdasági növekedés mellett, nem jut elegendő forrás az emberi méltóságra, az egészségre és az oktatásra. A Fidesz képtelen plusz forrásokat biztosítani a két legégetőbb válságágazatra. Ebből is látszik, hogy a szolidaritás, az emberség, a kiművelt emberfők az Orbán-kormánynak nem számítanak. Ezért az Emberi Erőforrások minisztere felelős, aki képtelen megküzdeni az ágazatok megfelelő finanszírozásáért, azok hatékony strukturális átalakításáért, hogy az ágazatok végre az embereket, az egészséget, a fejlődést, az oktatást és a szerencsétlenül járt társadalmi csoportok méltóságát és segítését szolgálják.
Geplaatst door Bősz Anett op Dinsdag 18 juni 2019