Szerdán a Parlament épületében ült össze az a parlamenti vizsgáló bizottság, amelyet az ellenzék képviselői hívtak össze, és amelynek az OLAF-botrány felderítése lenne a feladata. A bizottság munkájában részt vesz a Magyar Liberális Párt elnöke, Fodor Gábor is, viszont a meghívott kormánypártiak, maga a miniszterelnök, Seszták Miklós, vagy a botrány legfontosabb szereplője, Orbán Viktor veje nem jöttek el.
Fodor Gábor az ülésen felszólalva elsőként azt emelte ki, hogy a 90-es és a 2000-es években ő maga, vagy a pártjának képviselői mindig részt vettek az akkori vizsgálóbizottságok munkájában, még akkor is, amikor – többek között a Fidesz – a kormánnyal szemben akart vizsgálódni. Amit a Fidesz most képvisel, az nagyon távol áll a jogállamtól – fogalmazott Fodor.
Ezután a Liberálisok elnöke négy pontban foglalta össze, mi is lenne a feladata a vizsgálóbizottságnak. Hangsúlyozta: kérdéseket tesz fel, amelyekre előbb-utóbb a kormányzatnak válaszolnia kell.
Az első kérdés: mi is a kormány viszonya az Unióhoz? Már csak azért is, mert a Fidesz-kormány folyamatosan harcol az Unió – és most már az ENSZ ellen is -, ugyanakkor az onnan érkező pénzt elfogadja. Világosan mondja ki a kormány: mi ez a viszony? Harc és a pénz együtt?
Fodor Gábor a második helyen az OLAF-ot említette, azt ugyanis, hogy miként viszonyul az Európai Csalás Elleni Hivatalhoz a kormány, hiszen a 4-es metró ügyében autentikusnak tartották ezt a Hivatalt, most viszont nem. Tisztázzák ezt a viszonyt is! – szólított fel Fodor.
A harmadik pontban a pártelnök először Lánczi András elhíresült mondatát idézte, amely szerint az oligarchák helyzetbe hozása nem korrupció, hanem a Fidesz politikájának lényege. Tisztázni kellene tehát, hogy a kormány hogyan gondolkodik a nemzeti tőke helyzetbe hozásáról, milyen szabályok vonatkoznak rá, illetve melyek nem.
Az utolsó pontban arról beszélt a Liberálisok elnöke, hogy miként működhetnek kormányzati nyomás alatt azok az intézmények – a Gazdasági Versenyhivatal, az Állami Számvevőszék, az ügyészség -, amelyeknek függetlenként kellene a munkájukat végezni. Tisztázzuk tehát – hangsúlyozta Fodor -, hogyan tudják a feladatukat ezek az intézmények ilyen körülmények között ellátni.