A Magyar Liberális Párt szerint szánalmas magyarázkodás, hogy az Állami Operaház a nézők hiánya miatt vonta vissza a világszerte óriási sikert arató Billy Eliot előadásait. Az intézmény igazgatója feltehetően megijedt az illiberális állam fenyegetésétől, amely többek között egy Magyar Időkben megjelent, homofób publicisztikában
A Orbán-kormány ugyanis provokációnak tartja, ha valaki nem a konzervatív családmodellben kívánja leélni az életét. Ennek szellemében alkották meg az új Alaptörvényt is, amely az azonos nemű párokra másodrendű állampolgárként tekint. A Fidesz kirekeszti a másképp gondolkodókat és azokat, akik másképp élik életüket, mint ahogyan azt az illiberális állam elvárná. Ezt tennék és teszik Billy Eliottal és legjobb barátjával, Michaelel is.
A Liberálisok szerint az Operaház igazgatója jól tette, hogy programjára tűzte az alapvető emberi érték mellett kiálló előadást, és súlyos hibát követett el azzal, hogy a politikai nyomásgyakorlás hatására csökkentette az előadások számát.
A Billy Eliot nem a homoszexualitásról szól, hanem arról, hogy merjünk küzdeni az álmainkért, merjük megvalósítani az álmainkat, bárhonnan is jöttünk. A történet egy olyan kisfiúról szól, aki születhetett volna akár Szabolcsban vagy Nógrádban is. Magyarországon Billy Eliothoz hasonló kisfiúk tízezrei élnek kilátástalan helyzetben, a darab pedig elsősorban nekik üzen.
A kormánynak az lenne a feladata, hogy támogassa a Billy Eliothoz hasonló darabokat, amelyek megmutathatják: van esély máshogy élni és ki lehet törni. Olyan darabokat kellene támogatnia, amelyek reményt adhatnak a hátrányos helyzetű családoknak, szülőknek és gyerekeknek, hogy ha elég bátrak és kitartóak, akkor változtathatnak az életükön. A társadalom számára nincs hasznosabb cél, mint támogatni, biztatni a céltudatos és törekvő embereket. Nem hagyhatjuk, hogy a szegénységben élő tehetségek – legyen az zenész, sportoló vagy balett táncos – elkallódjanak. Ennél fontosabb és nemesebb aligha tűzhető ki ma Magyarországon.