Üresen kong a Belvárosi Piac, pedig az V. kerületi önkormányzat csaknem negyed milliárd forintot költött a felújítására. A beruházás teljes kudarc, se árus, se vevő, az eredeti koncepcióból semmi nem lett.
2013-ban a 3,5 milliárdos tanyafejlesztési programból az V. kerület nyerte el a legtöbb pénzt. A keretből 220 millió forintot költöttek a Hold utcai piac felújítására, hogy ott a tanyán élő és termelő emberek árulhassák termékeiket. Legalábbis ezzel indokolta az V. kerület a beruházás szükségességét és azt, hogy mit keres a tanyafejlesztésre fordítható pályázati pénz Budapest szívének önkormányzatánál.
Mára kiderült, hogy a beruházás a tanyafejlesztés megcsúfolása, hiszen a vidékiek megsegítését célzó forrás valójában belvárosi ingatlanfejlesztést szolgált. Az árusok a helypénzt nem tudják kifizetni, hiszen már az is tetemes költség, hogy a fővárosba elszállítsák termékeiket. Gond az is, hogy a környék nem lakóövezet, a környéken csak irodaépületek vannak, nincs igény piacra.
Ma ott tartunk, hogy a tanyasi termelők a piacról teljesen kiszorultak, hogy helyüket tehetős vendéglátósok vegyék át. A méregdrágán felújított vásárcsarnokot pedig valószínűleg olcsón megszerzik azok a befektetők, akiknek eredetileg is szánhatták az épületet.
Átgondolatlanság, pazarlás és tisztességtelenség övezi a Belvárosi Piac felújítását és jövőjét. A városvezetés visszaélt a pályázati forrással, és a pályázat kiírását semmibe vette. A főváros és vidék együttműködésére fittyet hányva kisemmizték a tanyán élőket. Ez a belvárosi lakosoknak lehet, hogy jó lesz majd néhány év múlva, de a vidéki, tanyán élők jövőjét és megélhetését biztosan nem szolgálja.
Szabadai Viktor, a Budapest Választmány elnöke
Leave a Reply