Belépek a Pártba
24 március
2016
HÍR
457 látogató

Szabadai Viktor: Polgári engedetlenségre szólítunk mindenkit a Vörösmarty tér megmentéséért

Arra kérjük a demokratikus ellenzéki pártokat, a civil szervezeteket, a fővárosiakat, hogy közösen akadályozzuk meg a Vörösmarty tér elrablását, azt, hogy a fideszes városvezetés parkolót csináljon Budapest egyik turisztikai célból is legfontosabb közterületéből.

Mint kiderült, a Főváros vezetése április 29-től Ünnepi Könyvhét helyett parkolót kíván üzemeltetni a Vörösmarty téren a József nádor tér átalakítása miatt. Az utóbbi években sorra vették el a fővárosiaktól a közterületeket és vágták ki  a fákat. Mindezt a fideszes városvezetés az Orbán-kormány hatalmi törekvéseinek megfelelően, szolgamódra teszi. A megalomán építkezésnek lettek áldozatai már a Kossuth téri, a városligeti fák, a József nádor téren pedig a miniszterelnök vejének szállodaépítése miatt kellett pusztulnia a zöldnek.

A Liberálisok a leghatározottabban tiltakoznak a folyamat és most az ellen is, hogy a Vörösmarty térből bármilyen indokkal parkolót alakítsanak ki és felszólítjuk Tarlós Istvánt, hogy azonnali hatállyal intézkedjen az ezt lehetővé tevő rendelet visszavonásáról. Ugyanakkor arra szólítjuk fel a pártokat, civileket, fővárosiakat, hogy április 29-én egy könyvvel a kezükben jöjjönek el a Vörösmarty térre, üljünk le, foglaljuk el együtt a teret, ne engedjünk be egyetlen autót se Ne hagyjuk, hogy Budapestből, Európa egyik kulturális központjából a birodalmi építészet fellegvára legyen!

https://www.facebook.com/events/1685511048396379/

 Szabadai Viktor, a Budapesti Választmány elnöke

Hozzászólás


Leave a Reply







Események

Népszerű posztok

02 október 2020
HÍR
Freedom, opportunity, prosperity: the Liberal vision for the future of Europe
01 október 2018
HÍR
Korrupció gyanújának árnyéka vetül a hernádi sportpályára
25 október 2019
HÍR
Szabadai Viktor benyújtja a taxizásról szóló javaslatait a Karácsony-féle városvezetésnek
19 november 2015
HÍR
Mától tagjai vagyunk az Európai Liberálisok és Demokraták Szövetségének!
30 május 2016
HÍR
A szélsőségek előretörését hozza, ha a mérsékelt erőknek nincs válaszuk a szociális, gazdasági kihívásokra
A Magyar Liberális Párt üdvözli az osztrák szövetségi elnökválasztás végeredményét, miszerint szoros küzdelemben, de egyértelműen Alexander Van der Bellen független jelölt győzött Norbert Hofer, a szélsőjobboldali FPŐ jelöltjével szemben.
02 április 2020
HÍR
Új taxirendeletet javaslunk a járvány idején
30 május 2020
HÍR
Szabadai Viktor: Tarlós bűne a Lánchíd állapota – A bukott főpolgármester milliókat kap a budapesti vezetés támadásáért
25 június 2016
HÍR
Veszélyben a magyar szabadság
A magyar szabadság napján azt követeljük, hogy a kormány haladéktalanul vonja vissza a kvótanépszavazás tervét, de ha erre nem hajlandó, akkor a referendumon az IGEN szavazattal az unió egysége, hazánk uniós tagsága mellett kell kiállni.
30 június 2016
HÍR
Farkas Flóriánnak vállalnia kell tettei következményeit
Farkas Flórián tevékenységét nem egyszerűen botrányok kísérik, hanem köztörvényes bűncselekmények gyanúja.

Videók

LiBERÁLiSOK