Tűrhetetlen, hogy a III. kerületben nincs a gyermekek számára igénybe vehető szakellátás, ennek hiányában pedig a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő által finanszírozott intézményekben fogadják a gyermekeket, ahol az ingyenes ellátáshoz csak hónapokkal később lehet hozzájutni – hívta fel a figyelmet Rózsa László civil kerületi lakos a Liberálisokkal és a Demokratikus Koalícióval tartott közös sajtótájékoztatóján.
László Imre, a DK országgyűlési képviselője elmondta: a gyermekorvosok nagyfokú hiánya nagyban megnehezíti a hazai gyermekgyógyászat normális működését. Az is nagy baj azonban, hogy a magyar állam jelenleg nem támogatja azt a 2017 óta ismert és a környező országokban már elérhető gyógyszert, amely a gerincvelő eredetű izomsorvadást gyógyítaná, nagyban hozzájárulna a ritka betegségben szenvedő gyermekek normális szellemi és fizikai fejlődéséhez, és ahhoz, hogy az érintettek ne veszítsék életüket súlyos esetben 3-5 éves korukban. „Egy keresztény hittel felruházott kormány hogy tudja ezt a segítséget megtagadni a gyermekektől?” – tette fel a kérdést a DK-s képviselő, hozzátéve, hogy az Orbán-kormány tavaly 72 milliárd forintot osztott ki sportegyesületek és egyházak számára, a beteg gyerekekre azonban ennek a töredékét, 4 milliárd forintot sem tudtak szánni.
Bősz Anett, a Liberálisok országgyűlési képviselője arra hívta fel a figyelmet, hogy a gyerekeknek járó szakrendelés hiánya olyan súlyos probléma Budapest egyik legnagyobb kerületében, mintha Győrnek vagy Nyíregyházának nem lenne saját gyermekorvosi szakrendelője. A budapesti átlagnál nehezebb anyagi körülmények között élő családok a legritkább esetben engedhetik meg maguknak, hogy az állami szolgáltatás helyett magán orvosi ellátást vegyenek igénybe – fogalmazott a Liberálisok politikusa, hangsúlyozva: a magánegészségügynek kiegészítő szolgáltatásként kellene működnie, nem pedig helyettesítő szolgáltatásként. „Tűrhetetlen, hogy hosszú ideje a pénztárcánk dönti el, hogy van-e méltóságunk a magyar egészségügyben, van-e gyógymód és segítség időben, vagy nincsen. Így egy egészségügyi rendszer nem működhet, sem kerületi, sem városi, sem országos szinten. Amennyiben ennek a kormánynak valóban fontos lenne ez a társadalom, már rég hozzálátott volna az egészségügy átfogó reformjához, de hiába volt meg erre a kétharmados felhatalmazása a kormánynak, nem erre használták” – mondta el Bősz Anett. A Liberálisok politikusa a sajtótájékoztató végén azt üzente a helyi lakosoknak, hogy a fideszes önkormányzat által indított óbudai egészségügyi konzultációnak kizárólag a 13. kérdésére válaszoljanak, amely így szól: Összességében elégedett-e Ön a házi gyermekorvosi ellátással?, majd küldjék vissza személyes tapasztalataikat a helyi egészségügyi rendszerrel kapcsolatban, és jelezzék a gyermekorvosi szakrendelő súlyos hiányát az önkormányzat felé.
Miért nincs önálló gyermek szakrendelő a III. kerületben?
Miért nincs önálló gyermek szakrendelő a III. kerületben? – A Szent Margit Rendelőintézet előtt László Imrevel, a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselőjével és Rózsa László kerületi lakossal arra hívtuk fel a figyelmet, hogy Budapest egyik legnagyobb kerületében nincs a gyermekek számára igénybe vehető szakellátás, az ingyenes ellátáshoz pedig csak hónapokkal később lehet hozzájutni. Tűrhetetlen, hogy hosszú ideje a pénztárcánk dönti el, hogy van-e méltóságunk a magyar egészségügyben, van-e gyógymód és segítség időben, vagy nincsen. Így egy egészségügyi rendszer nem működhet, sem kerületi, sem városi, sem országos szinten. Amennyiben ennek a kormánynak valóban fontos lenne ez a társadalom, már rég hozzálátott volna az egészségügy átfogó reformjához, de hiába volt meg erre a kétharmados felhatalmazása a kormánynak, nem erre használták.
Közzétette: Bősz Anett – 2019. április 4., csütörtök