A filmfinanszírozásban a Magyar Nemzeti Filmalap vezetőjeként eddig is óriási befolyással rendelkező Andy Vajna a filmtörvény módosításával gyakorlatilag teljes vétójogot kapna.
A Liberálisok minimum aggályosnak tartják, hogy innentől kezdve csak a filmalap és Andy Vajna dönthet majd arról, hogy egy készülő film használati jogot kaphat-e egy forgatási helyszínhez vagy sem. A meghozott döntéssel szemben az érintettek nem élhetnek fellebbezéssel, világos tehát, hogy Vajnáék azt a projektet gáncsolhatják el, amelyiket akarják.
Köztudomású, hogy Andy Vajna lényegében önhatalmúlag dönt arról, hogy adóforintjainkból ki készíthet filmet ma Magyarországon és ki nem: az új törvénynek köszönhetően a kaszinócsászár azonban lényegében megkerülhetetlenné válik, ami különösen aggasztó annak tekintetében, hogy már eddig is számos kiváló magyar rendezőnek meggyűlt a baja a Vajna-féle filmtámogatási rendszerrel.
A Liberálisok úgy vélik, hogy Andy Vajna már így is bőven elegendő befolyással bír, szükségtelen, hogy még tovább növeljék hatalmát a filmfinanszírozás terén.
Sermer Ádám, elnök, LiFT – Liberális Fiatalok Társasága