Átlátható, modern, zöld és európai Békéscsaba kiépítését helyezte kilátásba Miklós Attila polgármester-jelölt és Fülöp Zoltán képviselő-jelölt, a Liberálisok békéscsabai elnöke, amennyiben az MSZP, az LMP, a Liberálisok és a Szolidaritás ellenzéki szövetsége nyer az őszi önkormányzati választáson.
A Békéscsabai Polgármesteri Hivatal előtt tartott közös sajtótájékoztatón Bősz Anett, a Liberálisok országgyűlési képviselője is részt vett, aki arra hívta fel a figyelmet: Békéscsabán a geotermikus energiától kezdve a termőföldön át a hatalmas ivóvíz-készletekig rengeteg energiaforrás áll rendelkezésre, ezek az energiaforrások azonban nincsenek kihasználva. A fideszes városvezetés láthatóan semmit sem tett azért, hogy Békéscsaba és környéke végre fejlődésnek induljon. Számos környező kistelepülés lakói 19. századi életszínvonalon kénytelenek élni, a városvezetés azonban tétlenül nézte az infrastruktúra és a polgárosodás hiányának következményeit a megyében, ahelyett, hogy megfelelő minőségű közutak kiépítésével bekapcsolta volna a térséget az országos vérkeringésbe – fogalmazott a Liberálisok képviselője. Bősz Anett hozzátette: ha újra a Fidesz kezébe kerül a városvezetés, Békéscsaba nem csak a helyi kiskirályok, de – a korrupcióval gyanúsított helyi országgyűlési képviselő, Simonka György tevékenysége által kijelenthető, hogy – bűncselekmények martalékává is válhat.
Fülöp Zoltán, az ellenzéki szövetség képviselő-jelöltje az átláthatóság fontosságát hangsúlyozva az e-közigazgatás kiépítésére tett javaslatot, melynek segítségével az önkormányzat működését a foteljükből, azaz internetkapcsolaton keresztül is ellenőrizhetnék a lakók. A Liberálisok helyi elnöke szerint nem csak a jelenleg érvényben lévő közbeszerzéseket, de a városvezetés összes szerződését nyilvánosságra kell hozni tíz évre visszamenőleg, a helyieknek ugyanis joguk van tudni arról, hogy az önkormányzat mely cégekkel és milyen feltételekkel kötött szerződést az elmúlt években.
Miklós Attila polgármester-jelölt hozzátette: a nyilvánosság és az átláthatóság biztosításához elengedhetetlen a Wi-Fi pontok létesítése, amelyek lehetővé tennék, hogy a lakók ingyenesen elérhessék az önkormányzat szolgáltatásait a városban. Az ellenzéki szövetség jelöltje emellett az interneten keresztül elérhető közösségi szolgáltatások bővítésére és az ún. okosváros kiépítésére tett javaslatot, amely nem csak közösséget teremtene, de közvetlen beleszólást is nyújtana a helyieknek az önkormányzat döntéseibe.
Az ellenzéki szövetség sajtótájékoztatója, átláthatóságról és a modern városról, e-közigazgatásról. #OkosVáros
Közzétette: Bősz Anett – 2019. október 2., szerda