Bősz Anett, a Magyar Liberális Párt országgyűlési képviselője ugyan bemehetett a Röszkénél kialakított tranzitzónába, de neki sem hagyták a hatóságok, hogy átadja a korábban összegyűjtött adományokat a menekülteknek.
Bősz Anett, a Liberálisok ügyvivője és Sermer Ádám, a párt elnökhelyettese a menekültekkel szembeni embertelen bánásmódra hívták fel a figyelmet Röszkén, a tranzitzónát elválasztó szögesdrót-kerítésnél tartott sajtótájékoztatójukon. A Liberálisok képviselői azért mentek Röszkére, hogy bevigyék a szegedi Evangélikus Lelkészi Hivatal és a Magyar Kétfarkú Kutyapárt által gyűjtött civil adományokat, és felajánlják segítségüket a tranzitzónában rekedt embereknek. Bősz Anettnek országgyűlési képviselőként joga van hozzá, hogy a tranzitzónába beléphessen, de a hatóságok neki sem engedték meg, hogy a területről kizárt civilek felajánlásait bevigye.
Sermer Ádám elmondta: a Liberálisok számára is a magyar emberek biztonsága a legfontosabb, de azt úgyis lehetne szavatolni, hogy közben tiszteletben tartjuk az alapvető emberi jogokat. “Az igazi veszélyt és biztonsági kockázatot ráadásul nem a tranzitzónában vesztegelő, háború elől menekülő, segítségre szoruló emberek jelentik, hanem azok, akiket az Orbán-kormány a letelepedési kötvényen keresztül Európára szabadított” – hangsúlyozta Sermer. Szerinte a hatóságok feladata az lenne, hogy tisztességesen folytassák le a menekültügyi eljárásokat, és közben emberhez méltó ellátást biztosítsanak a bajba jutottaknak.
Bősz Anett a tranzitzónában tett látogatása után arról beszélt, hogy “még a börtönökben is humánusabban bánnak a hatóságok a rabokkal, mint ahogy a menekültekkel teszik a határon”. Az ellenzéki képviselő szóvá tette, hogy csak a sajtó és a nemzetközi nyomás hatására kaptak enni a menekültek. “De az étel minősége és mennyisége továbbra sem elfogadható” – fűzte hozzá. Ugyanígy hiányolta a tisztességes eljáráshoz szükséges apparátust a Liberálisok politikusa. “Több tolmácsra, orvosra és pszichológusra lenne szükség” – tette hozzá.
A Magyar Liberális Párt a szegedi Vöröskereszthez fordul annak érdekében, hogy a rászoruló menekültek megkaphassák az adományokat, a szervezet ugyanis rendszeresen bejárhat a tranzitzónában kialakított táborokba.